Pts – Cts: 08:00 – 18:00
+90 (262) 641 80 09
info@catalzeytinyapi.com

Mermer

Mermer birçok farklı alanda kullanılabilir aslında. Bunun için belli bir ölçüt söz konusu değildir. En eski tarihlerdeki mimari yapılara ve inşaalara bakıldığında bile oldukça çok kullanımı olduğu gözlenebilir. Eski çağlarda mermer vb. doğal taşlar harici inşaat projelerinde kullanılabilecek yapı malzemeleri bilindiği üzere oldukça kısıtlıydı. Bu sebepten dolayı mermer yapılara daha çok rastlandığı söylenebilir. 

    Günümüzde sanayinin ve teknolojinin gelişimi ile birlikte   yapı ve inşaat sektörü de haliyle yön değiştirmiş,   betonarme yapılar inşa edilmeye başlanmıştır. Ancak buna   rağmen yapılarda ve yaşam alanlarında oldukça sık     mermer kullanımına devam edilmektedir.

   Mermer birçok formda kullanılabilir. Zemin döşemeleri,   merdiven basamak kaplama, denizlik küpeşte ve duvar   kaplama gibi birçok farklı yapı alanında farklı ebat ve   modellerde kullanılmaya devam edilmektedir. 

Özellikle mimari tasarımlarda en iyi sonucu almak için daha çok lüks yapılarda mermer kaplama ve döşemelikler sıkça tercih edilmektedir. Hem sofistike zevklere hem modern trendlere her dönem hitap edebilmesi mermeri diğer tüm kimyasalların yardımıyla üretilen yapı malzemelerinden ayırmaktadır.

ARAYINIZ